Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Edit this entry  
25
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Music of Strangers: Yo-Yo Ma and the Silk Road Ensemble

The Music of Strangers: Yo-Yo Ma and the Silk Road Ensemble

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The Young Messiah

The Young Messiah

2016
×
★★
Edit this entry  
27
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
½
Edit this entry  
26
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Risen

Risen

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Family Fang

The Family Fang

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Miles Ahead

Miles Ahead

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Regression

Regression

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Criminal

Criminal

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Born to Be Blue

Born to Be Blue

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Mojave

Mojave

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
I Saw the Light

I Saw the Light

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
Edit this entry