RSS feed for Alex

Alex has logged 15 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★½
Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Munchie

Munchie

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
And Then I Go

And Then I Go

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★★½
Edit this entry  
20
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Cyborg

Cyborg

1989
×
★★½
Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★½
Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★★½
Edit this entry