Sort by
  • Wonka

    ★★★★½

  • The Color Purple

    ★★★½

  • The Curse

    ★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★★½

  • Fellow Travelers

    ★★★½

  • South Park: Joining the Panderverse

  • Five Nights at Freddy's

    ★★

  • It's a Wonderful Knife

    ★★★

  • The Exorcist: Believer

    ★½

  • Totally Killer

    ★★

  • Saw X

    ★★★★

  • When Evil Lurks

    ★★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★½

  • Society of the Snow

    ★★★½

  • Dream Scenario

    ★★★½

  • The Nun II

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★

  • Maestro

    ★★½

  • NYAD

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Royal Hotel

    ★★★½

  • Rustin

    ★★½

  • Saltburn

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Slotherhouse

    ★★

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★

  • The Beanie Bubble

    ★★★

  • Cobweb

    ★★★½

  • Inside Christopher Nolan's Oppenheimer

  • The Boy and the Heron

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • To End All War: Oppenheimer & the Atomic Bomb

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Insidious: The Red Door

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Every Body

    ★★★★

  • Meg 2: The Trench

    ★★★

  • The Crowded Room

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Sarah Silverman: Someone You Love

  • Asteroid City

    ★★★

  • The Boogeyman

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Love & Death

    ★★★½

  • The Boulet Brothers' Halfway to Halloween TV Special

  • Dead Ringers

    ★★★½

  • Ghosted

    ★★½

  • Alex Borstein: Corsets & Clown Suits

  • Beau Is Afraid

    ★★

  • Tiny Beautiful Things

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★½

  • Renfield

    ★★★

  • Great Expectations

    ★★½

  • Air

    ★★★

  • Joy Ride

    ★★★½

  • Swarm

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • Tetris

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • The Wrath of Becky

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★

  • 65

    ★★★