• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Death Rider in the House of Vampires

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Dear Rodeo - The Cody Johnson Story

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Wendy, Will You Go to the Dance With Me?

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Last Blockbuster

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hundred Short

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • The Photograph

    ★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Jaanu

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ½

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Turning

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • E.T.: A Holiday Reunion

  • Primal

    ★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ★★