Sort by

Aswin has logged 26 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
★★★★
Edit this entry  
28
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Woman in Question

The Woman in Question

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Nest

The Nest

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Speedy

Speedy

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wanda Sykes: Not Normal

Wanda Sykes: Not Normal

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
The Silence of Others

The Silence of Others

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sew the Winter to My Skin

Sew the Winter to My Skin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Suddenly in the Dark

Suddenly in the Dark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
No. 11: Mirror Animations

No. 11: Mirror Animations

1956
×
Edit this entry  
04
Geometrics of the Kabbalah

Geometrics of the Kabbalah

×
Edit this entry  
04
The Inauguration of the Pleasure Dome

The Inauguration of the Pleasure Dome

1954
×
Edit this entry  
04
Cat's Cradle

Cat's Cradle

1959
×
Edit this entry  
04
Witch's Cradle

Witch's Cradle

1944
×
Edit this entry  
04
Hare Krishna

Hare Krishna

1967
×
Edit this entry  
03
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry