• The Beatles: Get Back

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Count Me In

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • kid 90

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Allen v. Farrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Go-Go's

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Midway

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • No Safe Spaces

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • In Search of the Last Action Heroes

    ★★★