Sort by

AdamAB has logged 250 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost King

The Lost King

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Capone

Capone

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
FIFA Uncovered

FIFA Uncovered

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Outside

The Outside

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bros

Bros

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sound of 007

The Sound of 007

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Braindead

Braindead

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry