Adam Moody has logged 30 entries for films during November 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ken Park

Ken Park

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
This Must Be the Place

This Must Be the Place

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Clean, Shaven

Clean, Shaven

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Safe

Safe

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lawless

Lawless

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Raven

The Raven

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pusher II: With Blood on My Hands

Pusher II: With Blood on My Hands

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry