Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
24
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ænigma

Ænigma

1987
×
★★★
Edit this entry  
21
The Brotherhood 2: Young Warlocks

The Brotherhood 2: Young Warlocks

2001
×
★★
Edit this entry  
20
Zëiram 2

Zëiram 2

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Return

The Return

1980
×
★★★
Edit this entry  
20
Snapper

Snapper

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cursed

Cursed

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★★
Edit this entry  
20
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★★
Edit this entry  
19
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Disembodied

Disembodied

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Redeemer: Son of Satan!

The Redeemer: Son of Satan!

1978
×
★★★½
Edit this entry  
18
Legend

Legend

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Dragonworld: The Legend Continues

Dragonworld: The Legend Continues

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★
Edit this entry  
17
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
17
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Edit this entry  
15
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
Obsession

Obsession

1976
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Evil

The Evil

1978
×
★★★
Edit this entry  
15
The Car

The Car

1977
×
★★★★
Edit this entry  
14
Nighthawks

Nighthawks

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Black Mama, White Mama

Black Mama, White Mama

1973
×
★★★½
Edit this entry  
14
Goke, Body Snatcher from Hell

Goke, Body Snatcher from Hell

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Bad Channels

Bad Channels

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
Demonstone

Demonstone

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Voodoo Academy

Voodoo Academy

2000
×
★★½
Edit this entry  
13
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Peter Rottentail

Peter Rottentail

2004
×
★★½
Edit this entry  
13
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Hi-8 (Horror Independent 8)

Hi-8 (Horror Independent 8)

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Godzilla vs. SpaceGodzilla

Godzilla vs. SpaceGodzilla

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Pumpkinhead II: Blood Wings

Pumpkinhead II: Blood Wings

1994
×
★★★★
Edit this entry  
12
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★
Edit this entry  
12
Godzilla 1985

Godzilla 1985

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Frankenstein Conquers the World

Frankenstein Conquers the World

1965
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Ultraman

Ultraman

1966
×
★★★★½
Edit this entry