Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Photograph

Photograph

2019
×
Edit this entry  
24
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
Edit this entry  
23
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
Edit this entry  
19
Ma

Ma

2019
×
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
Edit this entry  
02
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Theodore Rex

Theodore Rex

1995
×
Read the review Edit this entry  
13
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Mariah Carey's Merriest Christmas

Mariah Carey's Merriest Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hating Alison Ashley

Hating Alison Ashley

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baka Bukas

Baka Bukas

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
BabaKiueria

BabaKiueria

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Aunt Fanny's Tour of Booty

Aunt Fanny's Tour of Booty

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
Robots

Robots

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry