• Burrow

  • Long Toast

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Spontaneous

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Two Little Boys

  • Out

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Broken Bird

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Time

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Hazbin Hotel

    ½

  • The Exchange

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Fish

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★½

  • Waves

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

  • Nimic

  • Kiss of the Rabbit God

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ma

    ★½

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★

  • All in My Family

  • The Neighbors' Window

  • Burning Cane

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Miller & Son

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • It Happened Like This

    ½

  • Greener Grass

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Kitbull

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • YouTube Rewind 2018: Everyone Controls Rewind

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Buckjumping

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★