• Brick

    ★★★½

  • Smiley Face

    ★★½

  • Velvet Goldmine

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Tommy

    ★★★★½

  • Pink Floyd: The Wall

    ★★★★

  • Monster House

    ★★★★

  • Speed Racer

    ★★★½

  • The Devils

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★

  • Manhunter

    ★★★½

  • The Doom Generation

    ★★★½

  • Why Don't You Play in Hell?

    ★★★★½

  • Toy Story 2

    ★★★½

  • Wings of Desire

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★