RSS feed for Adam

Adam has logged 132 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Godzilla 1985

Godzilla 1985

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Stupids

The Stupids

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
This House Possessed

This House Possessed

1981
×
★½
Edit this entry  
24
Voodoo

Voodoo

1995
×
★★
Edit this entry  
24
The Hollow Crown: Henry IV - Part 1

The Hollow Crown: Henry IV - Part 1

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Perfection

The Perfection

2018
×
Edit this entry  
23
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chairman of the Board

Chairman of the Board

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Shark

The Last Shark

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Vagrant

The Vagrant

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Twisted Nightmare

Twisted Nightmare

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Clown at Midnight

The Clown at Midnight

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Riot

Riot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Family Sins

Family Sins

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantasies

Fantasies

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ed

Ed

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Shéhérazade

Shéhérazade

2018
×
Edit this entry  
10
Just One of the Guys

Just One of the Guys

1985
×
★★½
Edit this entry  
05
Cane Toads: An Unnatural History

Cane Toads: An Unnatural History

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Encounter at Raven's Gate

Encounter at Raven's Gate

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Body Melt

Body Melt

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
100 Bloody Acres

100 Bloody Acres

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
The Last of the Knucklemen

The Last of the Knucklemen

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Crocodile Hunter: Collision Course

The Crocodile Hunter: Collision Course

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dangerously Close

Dangerously Close

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Escape at Dannemora

Escape at Dannemora

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Offerings

Midnight Offerings

1981
×
★★½
Edit this entry  
25
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
They're Watching

They're Watching

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★½
Edit this entry  
21
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Case for Christ

The Case for Christ

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Making of a Male Model

Making of a Male Model

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Stepford Children

The Stepford Children

1987
×
★★
Edit this entry  
17
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
Edit this entry  
14
Delirium

Delirium

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★
Edit this entry  
02
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Legend of Cocaine Island

The Legend of Cocaine Island

2018
×
Edit this entry  
29
Dolly Dearest

Dolly Dearest

1991
×
★★½
Edit this entry  
28
Split Second

Split Second

1992
×
★★½
Edit this entry  
27
Ministry of Vengeance

Ministry of Vengeance

1989
×
★★
Edit this entry  
24
Family Ties Vacation

Family Ties Vacation

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★
Read the review Edit this entry