RSS feed for Adam

Adam has logged 30 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Legend of Cocaine Island

The Legend of Cocaine Island

2018
×
Edit this entry  
29
Dolly Dearest

Dolly Dearest

1991
×
★★½
Edit this entry  
28
Split Second

Split Second

1992
×
★★½
Edit this entry  
27
Ministry of Vengeance

Ministry of Vengeance

1989
×
★★
Edit this entry  
24
Family Ties Vacation

Family Ties Vacation

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Little Piece of Heaven

A Little Piece of Heaven

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Silence of the Hams

The Silence of the Hams

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Warnings

Silent Warnings

2003
×
★½
Edit this entry  
22
I Woke Up Early the Day I Died

I Woke Up Early the Day I Died

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Battlestar Galactica: Blood & Chrome

Battlestar Galactica: Blood & Chrome

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Silent Predators

Silent Predators

1999
×
Read the review Edit this entry  
19
Haunts of the Very Rich

Haunts of the Very Rich

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Apocalyptic

Apocalyptic

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Hercules

Hercules

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Haunting on Fraternity Row

Haunting on Fraternity Row

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Pathology

Pathology

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Open Graves

Open Graves

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Deadly Runway

Deadly Runway

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Teacher, My Obsession

My Teacher, My Obsession

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
The Thing with Two Heads

The Thing with Two Heads

1972
×
★★
Edit this entry  
03
Vampira

Vampira

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Python

Python

2000
×
Edit this entry  
02
The Triangle

The Triangle

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Into the Dark: Treehouse

Into the Dark: Treehouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry