• Be Kind Rewind

    Be Kind Rewind

    ★★★½

    I just like movies and movies about movies, ok? 🥹

  • Past Lives

    Past Lives

    ★★★★★

    Great, now I’m internalizing this story and am wondering like crazy whom I may have shared a past life with! Thanks a lot, Hollywood! 😵‍💫

  • Beau Is Afraid

    Beau Is Afraid

    ★★★

    Oh yeah mom’s be mommin’ 🤷🏻‍♀️

  • Asteroid City

    Asteroid City

    ★★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    These 5 stars go that dancing roadrunner at the end. Holy shit, what a perfect ending! 🐦‍⬛

  • Saltburn

    Saltburn

    ★★½

    I dunno, Oxford students are just like that, I reckon.

  • The Flintstones

    The Flintstones

    ★★★★

    Please just let me visit this set that’s all I want in life 🦕🍖

  • Jungle 2 Jungle

    Jungle 2 Jungle

    ★★½

    Needs more jungle

  • Now You See Me 2

    Now You See Me 2

    ★★★

    Can’t believe they tricked us into making and watching a sequel 😵‍💫

  • Now You See Me

    Now You See Me

    ★★★½

    This whole time I was expecting Burt Wonderstone to make an appearance. Anyway, ACAB.

  • The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

    The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

    ★★★

    I dunno why we didn’t sit in this cgi era longer bc this shit slaps

  • The Lawnmower Man

    The Lawnmower Man

    ★½

    And Jesus wept!

    I also wept, knowing the MCU could never achieve these graphics. 😢

  • Ready or Not

    Ready or Not

    ★★★★

    “Uhh, yeah, we take games seriously in my family”