• Taylor Swift – Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Rebecca

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Her Socialist Smile

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Lucy Worsley's Royal Palace Secrets

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Tragic Jungle

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Work It

    ★★

  • Black Is King

    ★★★★½

  • Summerland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • Feel the Beat

    ★★★

  • Da 5 Bloods

  • Artemis Fowl

    ½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Out

  • Bombshell in Concert

    ★★★★

  • Scoob!

  • Fame: The Musical

  • Valley Girl

    ★★★½

  • Hollywood

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

  • Our Queen at War

  • Born Wild: The Next Generation

  • Quiz

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • The English Game

  • Elephant

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Stargirl

    ★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★

  • Mulan

  • Playdate with Destiny

  • Onward

    ★★½

  • The Thing About Harry

    ★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • Emma.

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Pale Horse

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★★

  • I Carry You With Me

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★