Sort by

Robin has logged 62 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hours

The Hours

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
White House Down

White House Down

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beastly

Beastly

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
Read prior review Edit this entry  
19
Katherine Ryan: In Trouble

Katherine Ryan: In Trouble

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Children

Little Children

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
She's All That

She's All That

1999
×
★★
Edit this entry  
15
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zoom

Zoom

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Commuter

The Commuter

2010
×
Edit this entry  
13
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★½
Edit this entry  
12
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry