Robin has logged 763 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Merry Tudor Christmas with Lucy Worsley

A Merry Tudor Christmas with Lucy Worsley

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Christmas at Downton Abbey

Christmas at Downton Abbey

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Manifesto

Manifesto

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

1998
×
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★
Edit this entry  
20
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Scrooge

Scrooge

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Front of the Class

Front of the Class

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Becket

Becket

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christmas at Dollywood

Christmas at Dollywood

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Nostalgic Christmas

Nostalgic Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Sweetest Christmas

The Sweetest Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Perfect Christmas Present

The Perfect Christmas Present

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rick Steves' European Christmas

Rick Steves' European Christmas

2005
×
Read the review Edit this entry  
11
Christmas in Evergreen: Letters to Santa

Christmas in Evergreen: Letters to Santa

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Christmas at Holly Lodge

Christmas at Holly Lodge

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ultimate Cruise Ship

Ultimate Cruise Ship

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Love You Like Christmas

Love You Like Christmas

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Miss Christmas

Miss Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
With Love, Christmas

With Love, Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Royal Christmas

A Royal Christmas

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon A Holiday

Once Upon A Holiday

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
Picture a Perfect Christmas

Picture a Perfect Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christmas Joy

Christmas Joy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christmas in Rome

Christmas in Rome

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
My Christmas Dream

My Christmas Dream

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
The Christmas Club

The Christmas Club

2019
×
★★★
Edit this entry