• Last Christmas

    ★★★★

  • Midway

    ★½

  • The Little Mermaid Live!

  • Christmas Scavenger Hunt

    ★★★

  • Merry & Bright

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Nostalgic Christmas

    ★★★

  • Seven Worlds, One Planet

  • Christmas Wishes & Mistletoe Kisses

  • Dancing with the Birds

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★★★

  • Gary Gulman: The Great Depresh

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Saria

  • Tall Girl

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Greed

    ★★★

  • How to Build a Girl

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • The Cave

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • The King

    ★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Ema

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

  • The Last Vermeer

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★★★

  • Judy

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

  • Prince Albert: A Victorian Hero Revealed

  • Hair Love

  • The Kitchen

    ★★½

  • Descendants 3

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • The Movies

  • Daughter

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

  • Midsommar

    ★★★

  • Maestro

  • Memorable

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • National Theatre Live: A Midsummer Night's Dream

    ★★★★