Sort by

z has logged 18 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★½
Edit this entry  
29
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Naked Singularity

Naked Singularity

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry