AdaH has logged 464 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Joy

Joy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Point Break

Point Break

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don Verdean

Don Verdean

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Concussion

Concussion

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Remember

Remember

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sisters

Sisters

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
Manson Family Vacation

Manson Family Vacation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Life

Life

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Legend

Legend

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mojave

Mojave

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shark Lake

Shark Lake

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Best of Enemies

Best of Enemies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
People, Places, Things

People, Places, Things

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Road Within

The Road Within

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
(T)ERROR

(T)ERROR

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Partisan

Partisan

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry