Sort by

adelinetaylorh has logged 43 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Goat

Goat

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Folk Hero & Funny Guy

Folk Hero & Funny Guy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Disorder

Disorder

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Pistol Shrimps

The Pistol Shrimps

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Land

The Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Carnage Park

Carnage Park

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cyrus

Cyrus

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Where Have All the Good Men Gone

Where Have All the Good Men Gone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Night Stalker

The Night Stalker

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tag

Tag

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Darkness

The Darkness

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone

Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Men & Chicken

Men & Chicken

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Indignation

Indignation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last King

The Last King

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Horizons

Horizons

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry