Sort by

David has logged 135 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Popstar

Popstar

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
Read the review Edit this entry  
29
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom

Venom

2005
×
Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
White Oleander

White Oleander

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Premonition

Premonition

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Proxima

Proxima

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Ex-Girlfriend: Oh My God I Think It's Over

Crazy Ex-Girlfriend: Oh My God I Think It's Over

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Carrie

Carrie

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
A West Wing Special to Benefit When We All Vote

A West Wing Special to Benefit When We All Vote

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Wax

House of Wax

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cursed

Cursed

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry