Sort by
  • American Fiction

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★½

  • The Killer

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Shin Kamen Rider

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

    ★½

  • Inside

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Passages

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Shortcomings

    ★★★

  • Theater Camp

    ★★★

  • The Starling Girl

    ★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Deep Woods

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Baby Ruby

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Master Gardener

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★

  • TÁR

    ★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Lynch/Oz

    ★★★½

  • Showing Up

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★

  • Enys Men

    ★★

  • Men

    ★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Along for the Ride

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★★½

  • Spin Me Round

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★½

  • Navalny

    ★★★

  • Watcher

    ★★½

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • A Forbidden Orange

    ★★★

  • Four Hours at the Capitol

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½