Sort by

Andrew has logged 60 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Fable

American Fable

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chronically Metropolitan

Chronically Metropolitan

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Pushing Dead

Pushing Dead

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Plug

Plug

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Girl with the Yellow Stockings

The Girl with the Yellow Stockings

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Flying Man

The Flying Man

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
ReMoved

ReMoved

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Two & Two

Two & Two

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doll Face

Doll Face

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Best Friend's Birthday

My Best Friend's Birthday

1987
×
Read the review Edit this entry  
28
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Remember

Remember

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Them

Them

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Trip

The Trip

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Samurai Rebellion

Samurai Rebellion

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Three Outlaw Samurai

Three Outlaw Samurai

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Road

Black Road

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sleeping Giant

Sleeping Giant

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lolo

Lolo

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Adam's Apples

Adam's Apples

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Men & Chicken

Men & Chicken

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monsters

Monsters

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Southbound

Southbound

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Smile Back

I Smile Back

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
The Club

The Club

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mojave

Mojave

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Harvest

The Harvest

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
We Could Happen

We Could Happen

×
½
Read the review Edit this entry  
08
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Regression

Regression

2015
×
★½
Read the review Edit this entry