Sort by

addison 🐲 has logged 87 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
The Whale

The Whale

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
Edit this entry  
02
Isaac

Isaac

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lot 36

Lot 36

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bros

Bros

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Linguists

The Linguists

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rounders

Rounders

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Harder They Come

The Harder They Come

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
All My Good Countrymen

All My Good Countrymen

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry