Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
Edit this entry  
26
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Closer

Closer

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
M3GAN

M3GAN

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Women Talking

Women Talking

2022
×
Edit this entry  
09
Brown Sugar

Brown Sugar

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wildcat

Wildcat

2022
×
Edit this entry  
04
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Barbarian

Barbarian

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pleasure

Pleasure

2021
×
Edit this entry  
27
Transit

Transit

2018
×
Edit this entry  
26
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
American Factory

American Factory

2019
×
Edit this entry  
25
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
Edit this entry  
23
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bros

Bros

2022
×
Edit this entry  
20
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
She Said

She Said

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Bones and All

Bones and All

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
Read the review Edit this entry  
13
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Barbarian

Barbarian

2022
×
Read prior review Edit this entry  
19
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read prior review Edit this entry  
06
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
Edit this entry  
04
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
Edit this entry  
03
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
Edit this entry  
31
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Predator

Predator

1987
×
Edit this entry