• To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Fyre

  • The Queen's Corgi

    ★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Alex Strangelove

    ★★

  • Every Day

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Snowman

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Death Note

    ½

  • Pokémon the Movie: I Choose You!

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Office Christmas Party

    ★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★½

  • 13th

    ★★★★

  • The King's Choice

    ★★★½

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★½

  • Team Thor

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★½

  • Now You See Me 2

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★★½

  • The Neon Demon

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • Allegiant

    ½

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★