Sort by

adelaide has logged 22 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★½
Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Guy Who Didn't Like Musicals

The Guy Who Didn't Like Musicals

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
13
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★
Edit this entry  
13
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Edit this entry  
04
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Doctor Who: Resolution

Doctor Who: Resolution

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry