adelaide has logged 17 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Catherine the Great

Catherine the Great

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Versailles, the visit

Versailles, the visit

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry