Sort by

༘ ade ༘ has logged 21 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Naysayer

Naysayer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Edit this entry  
25
Friend Zone

Friend Zone

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joe the King

Joe the King

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dawning

Dawning

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Roh

Roh

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Master

Master

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Privilege

The Privilege

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry