Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tag

Tag

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Mainstream

Mainstream

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fish Story

Fish Story

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry