Adil has logged 22 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Atman

Atman

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry