Sort by
  • Animal

  • Jawan

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Tu Jhoothi Main Makkaar

  • The Romantics

    ★★★★

  • Pathaan

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • An Action Hero

    ★★★

  • Suzume

    ★★★★★

  • She Said

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★½

  • Cyberpunk: Edgerunners

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Athena

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Vikram

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Jayeshbhai Jordaar

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Last 10 Years

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Bubble

    ★★★½

  • Gehraiyaan

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Shooter

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • Snowdrop

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Our Beloved Summer

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • We Couldn't Become Adults

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Great Freedom

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Tokyo Revengers

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Churuli

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★