Cam has logged 556 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
Edit this entry  
26
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
One, Two, Three

One, Two, Three

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Letter Never Sent

Letter Never Sent

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
Edit this entry  
16
Trust

Trust

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Show Me Love

Show Me Love

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Postman

The Postman

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
09
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Humanité

Humanité

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Inequality for All

Inequality for All

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Man Without a Past

The Man Without a Past

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A Man and a Woman

A Man and a Woman

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Mamma Roma

Mamma Roma

1962
×
★★★★
Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
That Most Important Thing: Love

That Most Important Thing: Love

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Targets

Targets

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Troubled Water

Troubled Water

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Strangers in Good Company

Strangers in Good Company

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
20
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Away from Her

Away from Her

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
19
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Naked Childhood

Naked Childhood

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
Edit this entry  
15
The Cloud-Capped Star

The Cloud-Capped Star

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Woyzeck

Woyzeck

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Edit this entry