Sort by

zach :b has logged 443 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Juice WRLD: Into the Abyss

Juice WRLD: Into the Abyss

2021
×
Edit this entry  
18
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Snap Me

Snap Me

×
Edit this entry  
14
Lamb

Lamb

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Slay the Dragon

Slay the Dragon

2019
×
Edit this entry  
04
Voyage to Cythera

Voyage to Cythera

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nonsense

Nonsense

2021
×
Edit this entry  
24
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nailhitter

The Nailhitter

2021
×
Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Embers

Embers

2021
×
Edit this entry