Sort by

zach has logged 30 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
31
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
Edit this entry  
29
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Making Faces

Making Faces

2021
×
Edit this entry  
15
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Year of the Everlasting Storm

The Year of the Everlasting Storm

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
American Insurrection

American Insurrection

2021
×
Edit this entry  
05
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry