John McCreary has logged 27 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Gift

The Gift

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Joshua

Joshua

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Forgotten

The Forgotten

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Capone

Capone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Upside

The Upside

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wounds

Wounds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Turning

The Turning

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry