Sort by

John McCreary has logged 26 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Relic

Relic

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
An Education

An Education

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beckman

Beckman

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
State of Play

State of Play

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry