Sort by

Adam has logged 43 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Wife is Retarded

My Wife is Retarded

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Edit this entry  
28
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Demonoid: Messenger of Death

Demonoid: Messenger of Death

1981
×
Read the review Edit this entry  
27
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
Read the review Edit this entry  
26
Ruby

Ruby

1977
×
Read the review Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

1981
×
Read the review Edit this entry  
26
Critters

Critters

1986
×
Read the review Edit this entry  
25
Bloody Pit of Horror

Bloody Pit of Horror

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Guyver

The Guyver

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lucky Day

Lucky Day

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
We Are the Flesh

We Are the Flesh

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Queen of Blood

Queen of Blood

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Space Boy

Space Boy

1973
×
★★½
Edit this entry  
05
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nikki Glaser: Bangin'

Nikki Glaser: Bangin'

2019
×
Edit this entry  
04
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry