Sort by
  • This Place Rules

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • The Menu

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★½

  • Nope

    ★★★

  • We Cry Together

  • Showing Up

    ★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Rubbers

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★½

  • Tall Girl 2

  • Marry Me

  • A Gentle Soul

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Nonsense

  • Glass for Vision

  • House of Gucci

    ½

  • Memoria

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Dear Evan Hansen

  • Copshop

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Don't Worry About Me

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Vortex

    ★★½

  • Pig

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • F9

    ★½

  • Four Roads

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Best Sellers

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Artifice

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Dreams I Recall

  • CODA

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

  • For Myself, Alone

  • Interrupted.

  • Toilet Tax

  • Long Toast

  • Mister Green

  • Sheets

  • Education

    ★★★★

  • Hourglass