Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Twister

Twister

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pixels

Pixels

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Click

Click

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unfriended

Unfriended

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry