Sort by

Adrian has logged 12 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Landauer

Landauer

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry