Adrian has logged 27 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Filth

Filth

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Imperium

Imperium

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clue

Clue

1985
×
★★★
Edit this entry  
07
'Rear Window' Ethics: Remembering and Restoring a Hitchcock Classic

'Rear Window' Ethics: Remembering and Restoring a Hitchcock Classic

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry