Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Red Wing

Red Wing

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
Edit this entry  
03
Pearl

Pearl

2022
×
★½
Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Emergency Declaration

Emergency Declaration

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Press Play

Press Play

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
★½
Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry