Sort by

adrie has logged 33 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Edit this entry  
29
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Gringo

Gringo

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Overboard

Overboard

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
09
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry