Sort by

adrie has logged 12 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The 355

The 355

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry