adrianbalboa has logged 328 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Loving

Loving

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Monster

The Monster

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Producers

The Producers

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rent

Rent

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hannibal Buress: Animal Furnace

Hannibal Buress: Animal Furnace

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Program

The Program

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snowden

Snowden

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Regression

Regression

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry