RSS feed for adrianbalboa

adrianbalboa has logged 36 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All I See Is You

All I See Is You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sgt. Stubby: An American Hero

Sgt. Stubby: An American Hero

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wildling

Wildling

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Oh, Hello: On Broadway

Oh, Hello: On Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monster

Monster

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Oh, Hello: On Broadway

Oh, Hello: On Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
When We First Met

When We First Met

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry