adrianbalboa has logged 255 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sinister Seduction

Sinister Seduction

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sinister Seduction

Sinister Seduction

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wrong Son

The Wrong Son

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Best Little Whorehouse in Texas

The Best Little Whorehouse in Texas

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★½
Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Challenge

The Challenge

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The General

The General

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry